telefon 509 378 487        koperta info@clima.com.pl Clima Polska na FacebookClima Polska na Google PlusClima Polska na Twitter

Klimatyzacja Warszawa

Dealer Klimatyzacji

Systemy klimatyzacji do domów i mieszkań

Klientom zainteresowanym klimatyzacją w obrębie „czterech ścian” zawsze pomagamy w wyborze optymalnych rozwiązań. Z doświadczenia wiemy, że w różnych pomieszczeniach sprawdzają się i różne typy urządzeń. Zwykle klienci wybierają do domu klimatyzatory:

  • typu split,
  • typu konsola,
  • kasetonowe,
  • kanałowe,
  • typu multi-split.

Klimatyzator typu split

Jest to system ścienny z jednostką zewnętrzną montowaną zwykle na balkonie, którą umieszcza się na ścianie zewnętrznej, stawia na antywibracyjnych nóżkach lub instaluje na balustradzie. Istnieje również możliwość zamontowania jednostki zewnętrznej klimatyzatora na dachu lub w piwnicy.

Urządzenie klimatyzacyjne typu konsola

W przypadku, w którym nie ma możliwości montażu systemu na ścianie, dobrym rozwiązaniem jest zakup klimatyzatora typu konsola. Tego rodzaju urządzenie umieszcza się obok wybranego obiektu np. kaloryfera. Z górnej części klimatyzatora wydobywa się chłodne powietrze, dając uczucie komfortu w nagrzanym pomieszczeniu.

Klimatyzator kasetonowy

Ten rodzaj systemu zalecany jest do pomieszczeń z podwieszanym sufitem. Można wówczas zrezygnować z urządzenia na ścianie na rzecz klimatyzatora montowanego w suficie. Nawiew z kasety kierowany jest na 4 strony, dzięki czemu powietrze w całym obiekcie jest równomiernie ochładzane.

Klimatyzacja do domu

Klimatyzacja w suficieKlimatyzacja domowa

Klimatyzator kanałowy

Sprawdza się w pomieszczeniach, w których nie ma możliwości montażu tradycyjnego urządzenia na ścianie lub suficie, a ważny jest nawiew skierowany z tych właśnie miejsc. Ten system klimatyzacji pozwala na rozprowadzanie kanałami chłodnego lub ciepłego powietrza, a jego wylot doprowadzający powietrze do pomieszczenia zakończony jest estetyczną kratką.

Urządzenie typu multi-split

Jego funkcja sprowadza się do obsługi kilku pomieszczeń. W tym przypadku jedna jednostka zewnętrzna klimatyzatora zarządza kilkoma jednostkami wewnętrznymi, które znajdują się w różnych pomieszczeniach. Z systemów multi-split można wybrać zarówno klimatyzatory ścienne, jak i kasetonowe, kanałowe czy konsole.

Marka klimatyzatora – którą wybrać?

Najważniejsze cechy, które powinna posiadać idealna klimatyzacja do domu lub mieszkania to energooszczędność, cicha praca oraz skuteczność w oczyszczaniu powietrza. Naszym klientom sugerujemy, aby kierowali się komfortem własnym i preferencjami. Na wybór marki klimatyzatora powinna mieć również wpływ dostępność części zamiennych, gwarancja na system i jego instalację oraz obsługa serwisowa. Warto zdecydować się na kompleksowe usługi jednej firmy dostawczo-montażowej.

Rozmieszczenie klimatyzacji w domu

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.