telefon 509 378 487        koperta info@clima.com.pl Clima Polska na FacebookClima Polska na Google PlusClima Polska na Twitter

Klimatyzacja Warszawa

Dealer Klimatyzacji

Odzyskiwanie ciepła – rekuperatory w ofercie Clima Polska

Rekuperacja

Przyjazny mikroklimat i dobre samopoczucie użytkownika w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji i komfortem sterowania to cechy charakterystyczne, na które należy zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego systemu wentylacyjnego i klimatyzacyjnego. Naszą ofertę poszerzyliśmy o rekuperatory, które spełniają wszystkie wymienione warunki i nadają się zarówno do domów, jak i biur oraz pomieszczeń w obiektach użyteczności publicznej. Przy czym szczególnie polecane są do budynków szpitalnych, szkolnych czy gastronomicznych, w których bardzo ważna jest równowaga między powietrzem wywiewanym i świeżym, napływającym do pomieszczenia.

Wentylacja i Rekuperacja

Rekuperacja to pojęcie związane z odzyskiwaniem ciepła, które odbywa się poprzez przekazywanie ciepła z jednego źródła do drugiego. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, którą oferujemy naszym klientom działa tak, że wymiennik rekuperatora odbiera ciepło od powietrza usuwanego i przenosi je na świeże powietrze nawiewane do pomieszczenia, co pozwala na ograniczenie strat ciepła. W zimie odzysk ciepła może sięgać 75%, za to w lecie dostarczany jest chłód dzięki klimatyzacji komfortu.

Dodatkowo rekuperacja wpływa korzystnie na samopoczucie osób w klimatyzowanym obiekcie, ponieważ zapewnia stały dopływ świeżego, dotlenionego i oczyszczonego powietrza w takiej ilości, w jakiej jest wymagane. Beneficjenci działania rekuperatorów rzadziej skarżą się na bóle głowy, senność i dekoncentrację.

W ofercie Clima Polska znajdą Państwo rekuperatory marki Toshiba, które oprócz ogrzewania i schładzania powietrza, w zależności od wymagań, posiadają funkcję free-cooling, która umożliwia schładzanie pomieszczeń powietrzem z zewnątrz. Wszystkie produkty cechuje wysoka jakość i dostosowanie do obowiązujących norm.

Mają Państwo wybór spośród 9 modeli z zakresami przepływu powietrza od 150 do 2000 m3/h. Oferujemy również montaż urządzeń klimatyzacyjnych i konsultacje techniczne w zakresie ich użytkowania. Systemy klimatyzacyjne z wymiennikami ciepła są sterowane przez magistralę TCC-LINK. Są łatwe w obsłudze, instalacji i w pełni zautomatyzowane – w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu przełączają się w tryb wymiany ciepła lub wentylacji.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.